| Jenis | Mesin Softgel |
|---|---|
| Aplikasi | Medis |
| Tegangan | 220V 50Hz |
| Kelas otomatis | Otomatis |
| Kondisi | Baru |
| Bahan | SS316 |
|---|---|
| Ukuran | 6 inci |
| Kontrol | Otomatis |
| Merek | Kunyou/Sinar Matahari |
| Listrik | 220/380/415V |
| Kemasan rincian | Kandang kayu |
|---|---|
| Waktu pengiriman | 20-60 hari |
| Syarat-syarat pembayaran | T/T, L/C |
| Menyediakan kemampuan | 30 Set/Set |
| Tempat asal | Cina, Beijing |
| Shaping mode | Die Casting |
|---|---|
| Mould base | bottom inject |
| Runner | 0-5rpm |
| Cavity | 2-72 cavity |
| Design software | Solidworks |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Type | Filling Equipment,Encapsulation Machine |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Name | softgel encapsulation machine |
| Material | SUS304/316L |
| Application | Softgel Capsule Making Machine |
|---|---|
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas,Video technical support,commissioning and training,Field maintenance and repair service |
| Power | 11Kw |
| Function | Softgel capsule encapsulation |
| Usage | Pharmacy |
| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120,000 Capsules Per hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5 |
| Type | softgel encapsulation |
| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120,000 Capsules Per hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5 |
| Type | softgel encapsulation |
| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120,000 Capsules Per hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5 |
| Kemasan rincian | Kandang kayu |
| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120,000 Capsules Per hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5 |
| Kemasan rincian | Kandang kayu |