| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Product name | softgel encapsulating machine |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
|---|---|
| Product name | softgel encapsulating machine |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Capacity | more than 20000/hour |
| Total power | 1.5-18.5kw |
| Jenis | Peralatan mengisi |
|---|---|
| Kondisi | Baru |
| Berat | 900kg |
| Voltase | 220V/380V |
| Nilai Otomatis | Otomatis |
| Application | Liquid |
|---|---|
| Type | softgel encapsulation |
| Capacity | 15000-18000 capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Liquid |
|---|---|
| Type | softgel encapsulation |
| Capacity | 15000-18000 capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Liquid |
|---|---|
| Type | softgel encapsulation |
| Capacity | 15000-18000 capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Mode Pembentukan | Casting mati |
|---|---|
| Dasar cetakan | suntikan bawah |
| Pelari | 0-5rpm |
| Rongga | 2-72 rongga |
| Perangkat Lunak Desain | Solidworks |
| Bahan | baja tahan karat |
|---|---|
| Aplikasi | Pembuatan kapsul softgel |
| Gunakan | mesin pengisian kapsul |
| Jenis | Mesin pengemasan otomatis |
| UKURAN | 2100*980*1200 |
| Jenis | Mesin enkapsulasi |
|---|---|
| Aplikasi | Kapsul |
| Layanan Purna Jual Disediakan | Insinyur tersedia untuk melayani mesin di luar negeri |
| Jaminan | 1 tahun |
| Kondisi | Baru |
| Material | ss316 |
|---|---|
| Standard | GMP |
| Type | Filling Equipment |
| Capacity | 15000-21000grain/hour |
| Application | Capsule,paintball |