| Material | SS316/304 |
|---|---|
| capacity | 60kg/h |
| warantee | 1 year |
| Useage | pharmaceutical and other feild |
| speed | 960rpm |
| Bahan | SS304/316 |
|---|---|
| Ukuran | 4.64.7.10.12 inci |
| Motor servo | Tersedia |
| Instalasi Teknisi | Tersedia |
| Warantee | 2 tahun |
| Application | medicine filling machine |
|---|---|
| Material | SS304/SS316 Stainless steel |
| Usage | packing machine for nurishment |
| Type | Automatic |
| Item | pharmaceutical filling machine |
| Kemasan rincian | Kandang kayu |
|---|---|
| Waktu pengiriman | 60-90 hari |
| Syarat-syarat pembayaran | T/T, L/C |
| Menyediakan kemampuan | 30 Set/Set Per Tahun |
| Tempat asal | Cina, Beijing |
| Mateal | SS316 |
|---|---|
| Bahan pengisi | Minyak |
| Warantee | 1 tahun |
| Teknik | Tersedia |
| Kapasitas | 8 bola per menit |
| Kemasan rincian | Kandang kayu |
|---|---|
| Waktu pengiriman | 60-90 hari |
| Syarat-syarat pembayaran | T/T, L/C |
| Menyediakan kemampuan | 30 Set/Set Per Tahun |
| Tempat asal | Cina, Beijing |
| Bahan | SS304/316 |
|---|---|
| Ukuran | 3-8mms |
| Kapasitas | 8 bola per detik |
| Nama | Bola 3mm per detik ukuran 2-8mm mesin kapsul gelatin lunak mulus |
| Kemasan rincian | Kandang kayu |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Type | Filling Equipment,Encapsulation Machine |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Name | softgel encapsulation machine |
| Material | SUS304/316L |
| Aplikasi | Mesin Pembuat Softgel |
|---|---|
| Kemasan rincian | Kandang kayu |
| Waktu pengiriman | 30-90 hari |
| Syarat-syarat pembayaran | T/T, L/C |
| Menyediakan kemampuan | 30 Set/Set |
| Material | Non Animal gel |
|---|---|
| Machine Material | SS316 |
| use | capsule like canabis oil |
| Capacity | R&D-80000per hour |
| Payment | any kind |